Administrationen

​Administrationens medarbejdere på Bornholms Hospital tager sig primært af økonomien på hospitalet, men det er også her du finder vores juridiske afdeling og mange andre​​​​​

​​Sekretariat og ledelse

michael_hjernoe lille.jpg​Michael Hjernø
Konstitueret administrationschef
Tlf: 38 67 01 02
Mail: michael.hjernoe@regionh.dk
​Heidi Güntelberg
Specialkonsulent
Tlf: 38 67 01 03
Mail: heidi.guentelberg@regionh.dk​

Økonomienheden

Berit Madvig Hansen
Fuldmægtig
Tlf: 38 67 01 10
Mail: berit.madvig.hansen@regionh.dk
Claus Elbæk Mortensen
Økonom
Tlf: 38 67 01 12
mail: claus.elbaek.mortensen@regionh.dk
Charlotte Rosing Funch
Økonom
Tlf: 38 67 01 11
mail: charlotte.rosing.funch@regionh.dk
Ditte Juul Olsen
Overassistent
Tlf: 38 67 01 14
Mail: ditte.juul.olsen@regionh.dk
Stine Junker Jensen
Assistent
Tlf: 38 67 01 15
Mail: stine.junker.jensen@regionh.dk
Connie Sørensen
Assistent
Tlf: 38 67 01 13
Mail: connie.soerensen.01@regionh.dk
Jens Phillippsen
Administrativ medarbejder
Tlf: 38 67 01 16
Mail: jens.phillippsen@regionh.dk
Gitte Rønne
Elev
Mail: gitte.roenne@regionh.dk
Redaktør